hullo wycieczki szkolne, kolonie, zielone szkoły, poznaj polskę
hullo
domeritum

Nadrzędnym celem programu jest zapobieganie podejmowania zachowań ryzykownych, głównie związanych z używaniem środków odurzających oraz pomoc uczniom,
których problem ten już dotyczy.

 

Adresatami programu są nauczyciele oraz rady pedagogiczne na wszystkich poziomach edukacji.

 

W przypadku sięgania młodych ludzi po substancje psychoaktywne interwencja powinna być podejmowana jak najwcześniej, gdyż istnieją wtedy największe możliwości aby realnie wpłynąć na zachowanie młodzieży, a tym samym jest szansa na to, aby zapobiec wystąpieniu poważnych problemów społecznych oraz zdrowotnych. Z tego względu nauczyciele nie powinni ignorować żadnych, nawet najmniejszych sygnałów, które mogą wskazywać na kontakty uczniów z substancjami psychoaktywnymi. Działania interwencyjne muszą być podejmowane jak najszybciej.

Dowiedz się więcej

Interwencja profilaktyczna jest przeprowadzana przez przeszkolonych nauczycieli – realizatorów bezpośrednio w środowisku szkolnym.

 

Program został stworzony przez zespół Pracowni Profilaktyki Młodzieżowej „Pro-M” Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie w składzie: dr hab. Krzysztof Ostaszewski,
dr Katarzyna Okulicz-Kozaryn, dr Agnieszka Pisarska, mgr Anna Borucka. 

Program jest rekomendowany przez PARPA, KBPN, IPiN i ORE. 

www.ipin.edu.pl

 

 

Zgodnie z założeniami Programu może być on stosowany w sytuacji kiedy zauważa się lub ma się podejrzenia, iż uczniowie mogą używać różnego rodzaju substancji psychoaktywnych. Jednym z najważniejszych elementów interwencji jest ścisła współpraca rodziców, których zadaniem jest przede wszystkim udzielanie dziecku wsparcia emocjonalnego, pomoc dziecku oraz edukowanie w zakresie wiedzy o substancjach odurzających.

 

 

 

Szkolna Interwencja Profilaktyczna

Sprawdź naszą politykę prywatności

O FIRMIE

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się zespołem profesjonalistów, posiadających pasję i doświadczenie w tym, co robią. Dbamy o to, aby stale się rozwijać i podnosić nasze standardy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować usługi na naprawdę wysokim poziomie. 

MENU

ADRES

14-200 Iława
ul. Gdańska 10/8

tel. 737 189 632

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Copyright 2017 | Created with WebWave