Sprawdź naszą politykę prywatności

O FIRMIE

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się zespołem profesjonalistów, posiadających pasję i doświadczenie w tym, co robią. Dbamy o to, aby stale się rozwijać i podnosić nasze standardy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować usługi na naprawdę wysokim poziomie. 

MENU

ADRES

14-200 Iława
ul. Gdańska 10/8

tel. 737 189 632

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Copyright 2017 | Created with WebWave

hullo wycieczki szkolne, kolonie, zielone szkoły, poznaj polskę
hullo
domeritum

Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy dotyczącej tego, w jaki sposób oswoić nieśmiałość, zbudować pewność siebie i działać efektywnie. Prowadzący zajęcia wyjaśni, jakie trudności najczęściej występują podczas prób opanowania lęku w sytuacjach społecznych, na czym polega i jak działa mechanizm nieśmiałości i w jaki sposób najłatwiej poskromić negatywne myśli. Poruszane zostają również takie tematy jak automotywacja oraz kreatywne myślenie. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się również skąd bierze się niechęć do działania i w jaki sposób można sobie z nią poradzić, aby móc w pełni wykorzystać swój potencjał. 

Rozwój osobisty

Podczas warsztatów uczestnicy mają możliwość pogłębić swoją wiedzę dotyczącą tego, w jaki sposób dbać o pozytywne relacje z innymi, rozwijać je oraz przyciągać do siebie wartościowych ludzi. Dowiedzą się również czym są i na czym polegają techniki ofensywne, a także w jaki sposób działa mechanizm wywierania wpływu. Poznają oni również etapy procesu podejmowania decyzji i sposoby konfrontacji w dyskusji. Ponadto po szkoleniu będą oni posiadać umiejętność rozpoznawania i klasyfikowania różnych rodzajów presji, agresji i manipulacji. Będą potrafić efektywnie działać w sytuacjach trudnych i konfrontacyjnych. 

Jak radzić sobie z presją i manipulacją

Celem szkolenia jest pozbycie się poczucia lęku przed działaniem, wstydu, poczucia niższości, czy też perfekcjonizmu. Uczestnicy mają możliwość uzyskania informacji odnośnie tego, czym jest poczucie sensu, zaufania do samego siebie oraz akceptacji. Uczą się również tego, w jaki sposób mogą mówić o sobie, swoich uczuciach i przekonaniach w sposób otwarty. Dowiadują się również jak duże znaczenie ma rozwój osobisty. Po zakończeniu szkolenia mają oni odpowiednią wiedzę dotyczącą tego, jak współpracować z innymi w celu szukania rozwiązań pozwalających zaspokoić potrzeby każdej ze stron. 

Poczucie własnej wartości

Celem szkolenia jest zdobycie aktualnej wiedzy dotyczącej medycznych i psychologiczno - społecznychaspektów HIV/AIDS. Na wstępie prowadzący zajęcia wyjaśnia jaka jest różnica pomiędzy osobą zarażoną wirusem HIV, a chorą na AIDS. Uczestnicy szkolenia poznają również drogi zakażenia HIV oraz metody zapobiegania zakażeniu. Ważnym elementem zajęć jest również obalenie niektórych popularnych mitów związanych z AIDS, a także wykształtowanie w uczestnikach szkolenia właściwej postawy wobec osób zakażonych wirusem HIV, bądź też chorych na AIDS. Ponadto dowiadują się oni również o funkcjonowaniu punktów konsultacyjno - diagnostycznych. 

HIV/AIDS

Celem szkolenia jest zmiana postaw uczestników wobec zażywania substancji psychoaktywnych. Podczas szkolenia uczestnicy mają możliwość zapoznania się z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi zażywania substancji psychoaktywnych, ponadto dowiadują się oni również jaki jest ich wpływ na organizm. Uzyskują oni również informacje dotyczące tego, w jaki sposób identyfikować objawy uzależnienia, co zrobić, aby zapobiegać jego rozwojowi i w jaki sposób skutecznie motywować do podjęcia leczenia. Na szkoleniu poruszony zostaje również problem współuzależnienia. 

Uzależnienia

Celem warsztatów jest zdobycie wiedzy dotyczącej podstaw komunikacji interpersonalnej. W trakcie jego trwania uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób budować precyzyjne i zrozumiałe dla innych komunikaty, poznają elementy komunikacji niewerbalnej oraz najczęściej występujące bariery w komunikowaniu się. Dowiedzą się również jakie znaczenie ma komunikacja w sytuacjach stresujących oraz jak dużą rolę odgrywa asertywność. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy powinni wiedzieć m.in. czym jest inteligencja emocjonalna, a także jak dostosować sposób komunikacji do sytuacji w jakiej się znajdują oraz do jej odbiorców. 

Komunikacja w codziennym życiu

Celem szkolenia jest doskonalenie kompetencji interpersonalnych i umiejętności radzenia sobie z zachowaniami agresywnymi. Poruszane są na nim tematy dotyczące przyczyn powstawania uczucia złości i agresji oraz metody, dzięki którym mamy możliwość zapanowania nad nimi. Dokładnie omówione zostają 4 podstawowe rodzaje zachowań agresywnych oraz konsekwencje, jakie mogą one za sobą nieść. Po warsztatach uczestnicy szkolenia wiedzą w jaki sposób rozwiązywać konflikty bez przemocy i agresji oraz w jaki sposób zmniejszać lub też całkowicie wyeliminować z życia zachowania prowokacyjne. 

Kontrolowanie złości

Opracowane przez nas szkolenia pozwolą osobom skazanym, przebywającym w zakładach karnych, nabyć wiedzę oraz praktyczne umiejętności, które będą mogli wykorzystać po wyjściu na wolność, aby rozpocząć normalne życie, nie wracając ponownie do więzienia. 

 

Warsztaty mają na celu zmienić sposób myślenia osadzonych. 

 

Poniżej przedstawiamy propozycje tematów szkoleń. 

Jeśli interesuje Państwa inny zakres tematyczny,                                                    . Jesteśmy w stanie dostosować naszą ofertę do Państwa indywidualnych potrzeb. 

 

 

Szkolenia dla osadzonych w zakładach karnych