O FIRMIE
Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się zespołem profesjonalistów, posiadających pasję i doświadczenie w tym, co robią. Dbamy o to, aby stale się rozwijać i podnosić nasze standardy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować usługi na naprawdę wysokim poziomie.
MENU
ADRES
14-200 Iława
ul. Gdańska 10/8
tel. 737 189 632
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Copyright 2017 | Created with WebWave
Celem programu jest opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród uczniów oraz ograniczenie problemów związanych ze spożywaniem napojów alkoholowych.
Realizatorami programu są nauczyciele oraz wybrani koordynatorzy programu, jak np. pedagog szkolny.
Dzieci, które później inicjują picie alkoholu są znacznie mniej narażone na poważne problemy alkoholowe lub uzależnienie w przyszłości, dlatego warto jest zapobiegać problemom zanim one wystąpią. Niewątpliwą zaletą tego programu jest to, że angażuje on również rodziców, przez co mają oni szansę rozwinąć swoje umiejętności wychowawcze i poszerzyć posiadaną wiedzę dotyczącą spożywania alkoholu. Zachęca on zarówno rodziców jak i dzieci do wspólnych rozmów na tematy związane z sięganiem przez młodzież po alkohol, a także do przemyślenia własnych zachowań związanych z piciem alkoholu i przyjęcia wobec niego określonej postawy.
Program Domowych Detektywów jest szkolnym programem profilaktyki uniwersalnej realizowanym z uczniami w wieku 10-12 lat we współpracy z ich rodzicami oraz nauczycielami w celu zapobiegania i opóźniania inicjacji alkoholowej.
Program jest adaptacją amerykańskiego programu Slick Tracy Home
Team Program, opracowanego na Uniwersytecie Minnesota
w ramachProjektu Northland. Autorami adaptacji programu
do polskich warunków są: Krzysztof Bobrowski, Anna Borucka,
Katarzyna Okulicz-Kozaryn, Krzysztof Ostaszewski, Agnieszka Pisarska,
Janina Starzyńska z Pracowni Profilaktyki Młodzieżowej „Pro-M”
Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Program składa się z dwóch części: szkolnej oraz domowej, a uczniowie w trakcie jego trwania zdobywają wiedzę podczas zabawy. Taka forma sprawia, że jest on dla nich bardziej przystępny. Praca w domu odbywa się przy pomocy zeszytów komiksowych, w których zawarte są zabawne opowiadania, zadania dla dzieci i ich rodziców oraz porady. Wszystko to ma za zadanie modelować wśród uczniów pożądane zachowania i postawy. Z kolei szkolna część programu polega na współpracy nauczycieli i wybranych przez uczniów liderów rówieśniczych. Na zajęciach uczniowie rozmawiają na tematy zawarte w zeszytach komiksowych oraz dzielą się doświadczeniami związanymi z pracą z rodzicami.