Sprawdź naszą politykę prywatności

O FIRMIE

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się zespołem profesjonalistów, posiadających pasję i doświadczenie w tym, co robią. Dbamy o to, aby stale się rozwijać i podnosić nasze standardy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować usługi na naprawdę wysokim poziomie. 

MENU

ADRES

14-200 Iława
ul. Gdańska 10/8

tel. 737 189 632

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Copyright 2017 | Created with WebWave

hullo wycieczki szkolne, kolonie, zielone szkoły, poznaj polskę
hullo
domeritum

Pliki do pobrania:

 

ProgramRekomendowanyDEBATA.pdf

Dowiedz się więcej

Celem programu rekomendowanego "DEBATA" jest wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków przed ich inicjacją alkoholową. 

 

Realizatorami programu są doświadczeni trenerzy, którzy posiadają wiedzę na temat założeń teoretycznych oraz praktycznych związanych z przebiegiem programu. 

 

 

Program profilaktyczny "DEBATA" opiera się na koncepcji tzw. substancji "torujących drogę" która mówi o tym, że młodzież używa określonych substancji psychoaktywnych w sposób fazowy. Oznacza to, że najpierw sięgają oni po te substancje, które są dla nich najłatwiej dostępne, czyli zazwyczaj są to słabsze napoje alkoholowe. Zazwyczaj część z tych osób idzie później o krok dalej i zaczyna sięgać po papierosy oraz mocniejsze alkohole. To z tej grupy zazwyczaj pochodzą osoby, które używają marihuany lub leków o działaniu psychoaktywnym, z kolei spośród nich wyłania się grupa osób zażywających inne narkotyki. 

Program "DEBATA" ma więc na celu opóźnienie wieku inicjacji alkoholowej, a to z kolei powinno przyczynić się do ochrony młodych ludzi przed negatywnymi konsekwencjami związanymi ze spożywaniem alkoholu oraz przed rozwojem innych zachowań ryzykownych. 

Program ma charakter krótkiej interwencji profilaktycznej przeprowadzanej w klasach V i VI dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli (w szczególności wychowawców) z wykorzystaniem interaktywnych metod dialogu motywującego.

 

Autorem Programu jest Krzysztof Wojcieszek - doktor habilitowany nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, profesor nadzwyczajny Pedagogium WSNS, ekspert PARPA ds. profilaktyki dzieci i młodzieży. 

 

 

Realizacja programu odbywa się przy współpracy 2 prowadzących i w każdej klasie trwa po 3 godziny. Ważne jest, aby uczestniczyły w nich wszystkie klasy z danego poziomu. Docelowo skierowany jest on do klas: V oraz VI, ponieważ zakłada się, że uczniowie w tym wieku inicjację alkoholową mają ciągle przed sobą. Program profilaktyczny "DEBATA" realizowany jest w taki sposób, aby wzmacniać w uczniach czynniki chroniące, takie jak: Pozytywne kontakty z osobami dorosłymi, które prezentują poparcie dla abstynencji, akceptacje wobec szkoły, która jest organizacją promującą zdrowy tryb życia, a także moralne aspekty trzeźwości. 

 

 

 

Program Profilaktyczny "DEBATA"