Sprawdź naszą politykę prywatności

O FIRMIE

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się zespołem profesjonalistów, posiadających pasję i doświadczenie w tym, co robią. Dbamy o to, aby stale się rozwijać i podnosić nasze standardy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować usługi na naprawdę wysokim poziomie. 

MENU

ADRES

14-200 Iława
ul. Gdańska 10/8

tel. 737 189 632

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Copyright 2017 | Created with WebWave

Pliki do pobrania:

 

ProgramWzmacnianiaRodziny.pdf

hullo wycieczki szkolne, kolonie, zielone szkoły, poznaj polskę
hullo
domeritum

Dowiedz się więcej

Program jest najbardziej odpowiedni dla rodzin, w których relacje pomiędzy członkami rodziny są zaburzone głównie z powodu negatywnych zachowań nastolatków, w związku z czym istnieje ryzyko, że młodzi ludzie zaczną podejmować zachowania ryzykowne, czy będą sięgać po środki odurzające. Nie powinny być to jednak rodziny z trudnościami w komunikacji. 

Program Wzmacniania Rodziny znacznie zwiększa umiejętności wychowawcze rodziców, umiejętności interpersonalne i życiowe dzieci oraz więzi rodzinne. Inną bardzo istotną cechą programu jest to, że można dzięki niemu ograniczyć wiele czynników ryzyka do których zaliczyć należy przede wszystkim: złe relacje, agresywne zachowania, negatywny wpływ rówieśniczy, brak umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych, a w stosunku do rodziców: brak dyscypliny i konsekwencji w zachowaniu, słabą kontrolę dziecka czy nieodpowiednie zachowanie w stosunku do dziecka. 

Celem programu jest przede wszystkim ograniczenie wśród młodzieży spożywania alkoholu oraz zażywania narkotyków, a także rozwój umiejętności wychowawczych rodziców. 

 

Realizatorami programu są osoby posiadające wykształcenie wyższe pedagogiczne, psychologiczne lub humanistyczne, które ukończyły odpowiednie szkolenie i posiadają certyfikat trenera Programu Wzmacniania Rodziny. 

Realizacja programu przebiega w dwóch cyklach, na pierwszy z nich składają się sesje podstawowe, natomiast drugi to sesje przypominające. Sesje podstawowe to dwugodzinne spotkania raz w tygodniu organizowane przez 7 następujących po sobie tygodni. Cykl przypominający powinien zostać zrealizowany po 3 - 12 miesiącach i trwa 4 tygodnie. Cały program realizowany jest w formie warsztatów dla rodziców, młodzieży oraz wspólnych - rodzinnych. Podstawą do jego realizacji są podręczniki zawierające scenariusze zajęć dotyczące problemów z życia codziennego rodziców oraz ich dzieci. 

Program Wzmacniania Rodziny jest programem profilaktyki selektywnej w którym biorą udział całe rodziny, adresowany jest do młodych ludzi w wieku 10 - 14 lat w celu ograniczenia spożywania przez nich alkoholu oraz zażywania narkotyków.

Program Wzmacniania Rodzina w Polsce koordynowany jest przez Fundację Na Rzecz Zapobiegania Narkomanii "MARATON". 

 

Program Wzmacniania Rodziny