Sprawdź naszą politykę prywatności

O FIRMIE

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się zespołem profesjonalistów, posiadających pasję i doświadczenie w tym, co robią. Dbamy o to, aby stale się rozwijać i podnosić nasze standardy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować usługi na naprawdę wysokim poziomie. 

MENU

ADRES

14-200 Iława
ul. Gdańska 10/8

tel. 737 189 632

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Copyright 2017 | Created with WebWave

hullo wycieczki szkolne, kolonie, zielone szkoły, poznaj polskę
hullo
domeritum

Dobre relacje

skontaktuj się z nami

Warsztaty dla rodziców

Młodzi ludzie i to zarówno dzieci, jak i nastolatkowie w okresie dojrzewania, potrzebują wsparcia ze strony dorosłych, a w szczególności rodziców, którzy powinni im pomagać w rozwoju siebie, swoich zdolności oraz umiejętności. Rodzice zawsze chcą dla dzieci jak najlepiej, jednak bardzo często okazuje się, że na różnych etapach życia dziecka potrzebują oni wsparcia, aby móc efektywniej współpracować ze swoim dzieckiem i móc nawiązać z nim głębsze relacje. 

 

Na warsztatach prowadzonych przez naszych trenerów rodzice dowiadują się w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem, jak mogą nawiązać i podtrzymywać z nim bliskie więzi, jakie zagrożenia czyhają na dziecko we współczesnym świecie oraz w jaki sposób prawidłowo zareagować w sytuacji, kiedy dzieje się coś złego. 

 

Poniżej przedstawiamy przykładowe tematy szkoleń dla rodziców:

 

 

Jeśli interesuje Państwa inny zakres tematyczny, według indywidualnych potrzeb. Jesteśmy w stanie dostosować naszą ofertę do Państwa oczekiwań. 

 

 

 

 

 

 

Tematem warsztatów jest to, w jaki sposób rodzice mogą zbudować prawidłowe, pozytywne i trwałe relacje ze swoimi dziećmi. Treść warsztatów jest odpowiednio dopasowana do grupy wiekowej dzieci. W trakcie warsztatów rodzice dowiadują się w jaki sposób wyznaczać granice pewnych zachowań, czym można zastąpić kary, co zrobić w trudnych sytuacjach i jak rozwiązywać konflikty z dziećmi. Ponadto wzbogacają się oni również o wiedzę dotyczącą tego, co mogą zrobić aby zachęcić dziecko do współpracy i jak z nim rozmawiać, kiedy nie chce słuchać. Poruszany zostaje również temat tego, jakie zachowania dzieci powinny wzbudzić niepokój rodziców, a jakie mogą być normalnymi dla dziecka na określonym etapie rozwoju. 

 

 

 

 

 

 

Dzieci zawsze przeżywają emocje, które towarzyszą im w życiu wyjątkowo intensywnie, a to niejednokrotnie prowadzi do gwałtownych reakcji z ich strony. Nie ma nic dziwnego w tym, że rodzice mogą tego nie rozumieć, nie znać przyczyny konkretnych zachowań, czy tez nie wiedzieć w jaki sposób prawidłowo zareagować, żeby nie doprowadzić do spotęgowania niechcianych reakcji ale wprost przeciwnie, żeby pomóc swojemu dziecku. W trakcie warsztatów trenerzy rozmawiają z rodzicami na temat tego, jakie najczęściej jest podłoże określonych emocji, jak reagować na te negatywne i co zrobić, aby dziecko powróciło do równowagi. 

 

 

 

 

 

 

 

Okres rozwojowy, w którym znajduje się nastolatek jest szczególnie trudny nie tylko dla niego samego, ale również dla jego najbliższego otoczenia. To właśnie w tym wieku rozwija się u dziecka potrzeba autonomii i przynależności do grupy. Jest to również czas kiedy dziecko kształtuje swoją osobowość i chce ją wyrażać na zewnątrz, co nie zawsze spotyka się z aprobatą otoczenia. Na zajęciach rodzice dowiedzą się jak rozmawiać z nastolatkiem i wspierać jego prawidłowy rozwój z uwzględnieniem zasad i norm obowiązujących w jego otoczeniu.