Sprawdź naszą politykę prywatności

O FIRMIE

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się zespołem profesjonalistów, posiadających pasję i doświadczenie w tym, co robią. Dbamy o to, aby stale się rozwijać i podnosić nasze standardy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować usługi na naprawdę wysokim poziomie. 

MENU

ADRES

14-200 Iława
ul. Gdańska 10/8

tel. 737 189 632

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Copyright 2017 | Created with WebWave

hullo wycieczki szkolne, kolonie, zielone szkoły, poznaj polskę
hullo
domeritum
29 listopada 2018

W listopadzie bieżącego roku ruszyła najnowsza, ogólnopolska kampania społeczna pod nazwą „Krzywo weszło – zmień ustawienia” skierowana przede wszystkim do młodych ludzi w wieku 16 – 20 lat, a także rodziców takich osób, której nadrzędnym celem jest przeciwdziałanie ryzykownym i niebezpiecznym zachowaniom, wiążącym się z używaniem substancji psychoaktywnych. Patronem kampanii jest Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz Fundacja Polska Sieć Polityki Narkotykowej.

 

 

Kampania ta przede wszystkim promuje zdrowy tryb życia i dostarcza dużej wiedzy odnośnie niebezpieczeństw, jakie wiążą się z używaniem substancji psychoaktywnych takich jak narkotyki i dopalacze.

 

 

Młodzi ludzie sami decydują o swoim zdrowiu i stylu życia, dlatego powinni oni dokonywać w pełni świadomych wyborów i znać ich konsekwencje. Kampania „Krzywo weszło – zmień ustawienia” ma za zadanie w taki sposób wpłynąć na postawy i zachowanie młodych ludzi, aby potrafili chronić siebie i swoje najbliższe otoczenie przed zagrożeniami , a dzięki temu mogli oni w pełni cieszyć się zdrowym i bezpiecznym życiem.

 

 

Cała kampania oparta jest na grze internetowej i obszernej bazie wiedzy dostępnej na stronie internetowej. Gra polega przede wszystkim na podejmowaniu i dokonywaniu właściwych wyborów, przy czym właściwą drogę można wybrać kierując się odpowiednimi drogowskazami, które z planszy gry można z powodzeniem przenieść do prawdziwego życia. Nauka tutaj odbywa się więc poprzez zabawę, jaką jest gra internetowa, a przy tym przekazuje dużą wiedzę, dzięki temu, że wszystkie teksty w niej zawarte opracowane zostały przez ekspertów w dziedzinie przeciwdziałania narkomanii.

 

 

 

 

Taka właśnie forma kampanii użyta została celowo, ponieważ obecnie bardzo duża część młodych ludzi spędza sporą część swojego wolnego czasu przed komputerem, między innymi grając w różnego rodzaju gry. Jest więc to atrakcyjna oraz bliska młodzieży forma komunikacji, pozwalająca nie tylko ciekawie spędzić czas, ale również zdobyć niezbędną wiedzę dotyczącą zagrożeń, jakie wiążą się z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Ważne jest też to, że poza samą wiedzą młodzi ludzie mają możliwość poznać sposoby reagowania w sytuacji, gdy oni sami lub osoby z ich otoczenia będą miały jakikolwiek kontakt z narkotykami.

 

 

Jeśli chodzi o rodziców młodych ludzi, to do nich kampania ta może dotrzeć również za pośrednictwem innych kanałów, między innymi  dzięki artykułom w mediach, które nie tylko będą opisywały samą kampanię, ale również dostarczą wiedzy na temat tego jak postępować w sytuacji, kiedy ich dziecko używa substancji psychoaktywnych. Ponadto będzie ona również promowana przez youtuberów, głównie na kanałach parentingowych.

 

 

Kampania „Krzywo weszło – zmień ustawienia” potrwa do grudnia 2019 roku i poza samą promocją w Internecie będzie również rozpowszechniana za pomocą kampanii billboardowej, a w pięciu największych polskich miastach również poprzez reklamę w środkach komunikacji publicznej. Dodatkowo w szkołach oraz akademikach będzie można zobaczyć plakaty informacyjne promujące kampanię. Jej organizatorzy zamierzają również aktywnie uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych skierowanych do docelowej grupy odbiorczej kampanii, podczas których będą mieli okazję ją promować.

 

 

Więcej na temat kampanii znajdziesz na stronie http://krzywoweszlo.pl/

 

 

 

Autor: Agata Ząbek

 

 

 

Przeciwdziałamy narkomanii – „Krzywo weszło – zmień ustawienia”, czyli kilka słów o nowej kampanii.