Podstawą teoretyczną programu "Debata" jest koncepcja substancji torujących drogę oraz teoria uzasadnionego działania, podkreślająca wpływ przekonań o rozpowszechnieniu substancji psychoaktywnych i społecznej akceptacji dla picia alkoholu. Program skutecznie wykorzystuje strategie profilaktyczne, takie jak kształtowanie norm przeciwnych piciu alkoholu, konfrontowanie wartości z ryzykownymi zachowaniami, przekazywanie wiedzy na temat konsekwencji zachowań oraz promowanie osobistych postanowień.

 

Warto zaznaczyć, że Domeritum.pl miało zaszczyt uczestniczyć w szkoleniu z programu "Debata" u jego autora, profesora Krzysztofa Wojcieszka, w Ożarowie Mazowieckim. Nasza firma zobowiązuje się do rozpowszechniania wiedzy na temat profilaktyki uzależnień oraz oferowania warsztatów profilaktycznych, szkoleń dla nauczycieli oraz szkoleń dla rodziców, aby wspierać rozwój zdrowych postaw wśród młodzieży.

 

Program "Debata" nie tylko zapewnia solidne teoretyczne podstawy i praktyczne narzędzia do przeciwdziałania problemom związanym z piciem alkoholu przez młode osoby, ale również oferuje modelowe szkolenia dla realizatorów programu, umożliwiając tym samym efektywne wdrożenie programu w szkolnym środowisku. Realizatorzy programu są wyposażeni w wiedzę na temat problemów związanych z piciem alkoholu oraz założeń programu, co pozwala na budowanie trwałych relacji z młodzieżą i efektywne przekazywanie wartości proabstynenckich.

 

Podsumowując, program "Debata" jest nie tylko programem rekomendowanym przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, ale także skutecznym narzędziem w rękach nauczycieli, rodziców i wszystkich zaangażowanych w profilaktykę uzależnień. Dzięki swojej kompleksowości, solidnym podstawom teoretycznym oraz praktycznym strategiom profilaktycznym, "Debata" stanowi wartościowe wsparcie w edukacji młodzieży i promowaniu zdrowego stylu życia.

 

Więcej o programie znajdą Państwo tutaj:

https://domeritum.pl/debata

 

Zapraszamy również na inne nasze strony:

 

https://hullo.pl/

https://www.fundacjawm.pl/

https://hallon.net.pl/

https://4jeziora.pl/

 

Sprawdź naszą politykę prywatności

O FIRMIE

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się zespołem profesjonalistów, posiadających pasję i doświadczenie w tym, co robią. Dbamy o to, aby stale się rozwijać i podnosić nasze standardy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować usługi na naprawdę wysokim poziomie. 

MENU

ADRES

14-200 Iława
ul. Gdańska 10/8

tel. 737 189 632

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Copyright 2017 | Created with WebWave

hullo wycieczki szkolne, kolonie, zielone szkoły, poznaj polskę
hullo
domeritum
02 marca 2024

 

 

Na łamach Domeritum.pl mamy przyjemność zaprezentować Państwu szczegóły jednego z najbardziej obiecujących programów rekomendowanych przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom - program profilaktyczny "Debata". Program ten, zdobywając uznanie na poziomie I w kategorii "program obiecujący", skupia się na profilaktyce uzależnień wśród dzieci i młodzieży w wieku 12-15 lat, a także na wsparciu nauczycieli w ich edukacyjnej misji.

Celem programu "Debata" jest wzmocnienie postaw proabstynenckich u młodzieży, stojącej przed wyzwaniami związanymi z inicjacją alkoholową. Program skupia się na kilku kluczowych aspektach, takich jak wzrost wiedzy na temat możliwości rozwoju bez sięgania po substancje psychoaktywne, zmiana błędnych przekonań normatywnych dotyczących alkoholu, klaryfikacja wartości promujących zdrowy styl życia oraz wzmocnienie tendencji do podejmowania abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych.

Program rekomendowany Debata