Sprawdź naszą politykę prywatności

O FIRMIE

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się zespołem profesjonalistów, posiadających pasję i doświadczenie w tym, co robią. Dbamy o to, aby stale się rozwijać i podnosić nasze standardy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować usługi na naprawdę wysokim poziomie. 

MENU

ADRES

14-200 Iława
ul. Gdańska 10/8

tel. 737 189 632

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Copyright 2017 | Created with WebWave

hullo wycieczki szkolne, kolonie, zielone szkoły, poznaj polskę
hullo
domeritum
18 lipca 2018

 

SW Research na zlecenie Carlsberg Polska w maju 2018 r. przeprowadził badania z których wynika, że pomimo tego, iż potrafimy odmawiać alkoholu, to jednak  wciąż brakuje nam wiedzy dotyczącej tego, kiedy jego spożywanie jest szkodliwe.

 

 

Umiejętność odmawiania alkoholu jest podstawą do wypracowania w sobie odpowiedzialnej postawy wobec alkoholu. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn nie chcemy, bądź też nie możemy pić alkoholu (w szczególności w sytuacji kiedy jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych, jak np. dzieci, które mamy pod opieką), umiejętność ta jest szczególnie ważna. Pomimo tego, iż sposób spożywania alkoholu w naszym kraju w ciągu ostatnich lat zmienił się zdecydowanie na lepsze, to jednak nadal pozostają  pewne obszary które niewątpliwie wymagają edukacji. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że to my – dorośli oraz nasze decyzje, mamy największy wpływ na nasze dzieci oraz na to, co zrobią one w przyszłości.

 

 

O co chodzi?!

 

 

Kampania „Trzeźwo myślę”, która zainicjowana została przez Carlsberg Polska składała się z określonych działań łączących ze sobą elementy edukacyjne oraz aktywizujące, takie jak: badania, komunikacja wyników, kampania displayowa oraz promowanie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu w czasie określonych wydarzeń.

 

 

Z badania, które zostało przeprowadzone wynika, iż aż 61% respondentów ma świadomość dotyczącą tego, jakie zagrożenia płyną ze spożywania alkoholu przez kobiety będące w ciąży. Ale 14% badanych uważa, że tylko mocny alkohol jest w stanie zagrozić dziecku, a aż 12%, twierdzi, że jedynie duża dawka alkoholu jest w stanie przeniknąć z organizmu matki do organizmu dziecka. Natomiast 15% respondentów uważa, że picie alkoholu jest szkodliwe tylko i wyłącznie podczas pierwszego trymestru ciąży, z kolei 22% badanych osób jest przekonanych, że kobiety w ciąży mogą pić małą ilość alkoholu np. czerwonego wina, która sprzyja lepszemu trawieniu.

 

 

Co na to eksperci??? 

                              

            

– Zdecydowana większość kobiet nie spożywa alkoholu w trakcie ciąży, zdając sobie sprawę z tego, jak szkodliwy może być jego wpływ dla nienarodzonego dziecka. Żyjemy w czasach, w których przyszłe mamy skrupulatnie chodzą na badania, czytają fachową literaturę i przygotowują się do nowej roli, wspierane przez mężczyzn, którzy wykazują opiekuńczą postawę. Ten okres powinien być całkowicie wolny od nawet najmniejszej ilości alkoholu i mimo wysokiej świadomości, jest tutaj pole do edukacji. Niepożądane zachowania mogą wynikać np. z braku wiedzy, stereotypowego myślenia, nieumiejętności radzenia sobie z emocjami, a także… przyzwolenia społecznego. Warto więc zawsze na takie sytuacje reagować – mówi Magdalena Chorzewska, psycholog, ekspert kampanii TRZEŹWO MYŚLĘ

 

 

Duża część z nas uważa, że rodzice nie mają wpływu na to, czy i w jaki sposób będą spożywały alkohol ich dzieci. Ale jednak są osoby, które twierdzą, że dzieci powielają stereotypy wyniesione z domu. A przecież wiadomo, że dzieci w pierwszej kolejności naśladują właśnie rodziców. Jednak pomimo tego, aż 37% badanych uznało, że rodzice nie mają absolutnie żadnego wpływu na to czy ich dzieci i w jaki sposób piją alkohol.

 

 

Wiele dzieci nawet wbrew sobie naśladuje zachowania wyniesione z domu rodzinnego. Jeśli osoba dorosła pije alkohol w obecności dziecka, może ono uznać, że w takim zachowaniu nie ma niczego złego.

 

 

Pamiętajmy, że dzieci uczą się dzięki nam, więc uczmy je tylko tych dobrych rzeczy. Niech powielają ten zdrowy schemat, wolny od używek i uzależnień.

 

 

 

 

Autor: Agata Ząbek

 

Kto trzeźwo myśli??? Kto….