Podstawą teoretyczną programu "Debata" jest koncepcja substancji torujących drogę oraz teoria uzasadnionego działania, podkreślająca wpływ przekonań o rozpowszechnieniu substancji psychoaktywnych i społecznej akceptacji dla picia alkoholu. Program skutecznie wykorzystuje strategie profilaktyczne, takie jak kształtowanie norm przeciwnych piciu alkoholu, konfrontowanie wartości z ryzykownymi zachowaniami, przekazywanie wiedzy na temat konsekwencji zachowań oraz promowanie osobistych postanowień.

 

Warto zaznaczyć, że Domeritum.pl miało zaszczyt uczestniczyć w szkoleniu z programu "Debata" u jego autora, profesora Krzysztofa Wojcieszka, w Ożarowie Mazowieckim. Nasza firma zobowiązuje się do rozpowszechniania wiedzy na temat profilaktyki uzależnień oraz oferowania warsztatów profilaktycznych, szkoleń dla nauczycieli oraz szkoleń dla rodziców, aby wspierać rozwój zdrowych postaw wśród młodzieży.

 

Program "Debata" nie tylko zapewnia solidne teoretyczne podstawy i praktyczne narzędzia do przeciwdziałania problemom związanym z piciem alkoholu przez młode osoby, ale również oferuje modelowe szkolenia dla realizatorów programu, umożliwiając tym samym efektywne wdrożenie programu w szkolnym środowisku. Realizatorzy programu są wyposażeni w wiedzę na temat problemów związanych z piciem alkoholu oraz założeń programu, co pozwala na budowanie trwałych relacji z młodzieżą i efektywne przekazywanie wartości proabstynenckich.

 

Podsumowując, program "Debata" jest nie tylko programem rekomendowanym przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, ale także skutecznym narzędziem w rękach nauczycieli, rodziców i wszystkich zaangażowanych w profilaktykę uzależnień. Dzięki swojej kompleksowości, solidnym podstawom teoretycznym oraz praktycznym strategiom profilaktycznym, "Debata" stanowi wartościowe wsparcie w edukacji młodzieży i promowaniu zdrowego stylu życia.

 

Więcej o programie znajdą Państwo tutaj:

https://domeritum.pl/debata

 

Zapraszamy również na inne nasze strony:

 

https://hullo.pl/

https://www.fundacjawm.pl/

https://hallon.net.pl/

https://4jeziora.pl/

 

Sprawdź naszą politykę prywatności

O FIRMIE

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się zespołem profesjonalistów, posiadających pasję i doświadczenie w tym, co robią. Dbamy o to, aby stale się rozwijać i podnosić nasze standardy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować usługi na naprawdę wysokim poziomie. 

MENU

ADRES

14-200 Iława
ul. Gdańska 10/8

tel. 737 189 632

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Copyright 2017 | Created with WebWave

hullo wycieczki szkolne, kolonie, zielone szkoły, poznaj polskę
hullo
domeritum
18 lipca 2018

 

SW Research na zlecenie Carlsberg Polska w maju 2018 r. przeprowadził badania z których wynika, że pomimo tego, iż potrafimy odmawiać alkoholu, to jednak  wciąż brakuje nam wiedzy dotyczącej tego, kiedy jego spożywanie jest szkodliwe.

 

 

Umiejętność odmawiania alkoholu jest podstawą do wypracowania w sobie odpowiedzialnej postawy wobec alkoholu. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn nie chcemy, bądź też nie możemy pić alkoholu (w szczególności w sytuacji kiedy jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych, jak np. dzieci, które mamy pod opieką), umiejętność ta jest szczególnie ważna. Pomimo tego, iż sposób spożywania alkoholu w naszym kraju w ciągu ostatnich lat zmienił się zdecydowanie na lepsze, to jednak nadal pozostają  pewne obszary które niewątpliwie wymagają edukacji. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że to my – dorośli oraz nasze decyzje, mamy największy wpływ na nasze dzieci oraz na to, co zrobią one w przyszłości.

 

 

O co chodzi?!

 

 

Kampania „Trzeźwo myślę”, która zainicjowana została przez Carlsberg Polska składała się z określonych działań łączących ze sobą elementy edukacyjne oraz aktywizujące, takie jak: badania, komunikacja wyników, kampania displayowa oraz promowanie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu w czasie określonych wydarzeń.

 

 

Z badania, które zostało przeprowadzone wynika, iż aż 61% respondentów ma świadomość dotyczącą tego, jakie zagrożenia płyną ze spożywania alkoholu przez kobiety będące w ciąży. Ale 14% badanych uważa, że tylko mocny alkohol jest w stanie zagrozić dziecku, a aż 12%, twierdzi, że jedynie duża dawka alkoholu jest w stanie przeniknąć z organizmu matki do organizmu dziecka. Natomiast 15% respondentów uważa, że picie alkoholu jest szkodliwe tylko i wyłącznie podczas pierwszego trymestru ciąży, z kolei 22% badanych osób jest przekonanych, że kobiety w ciąży mogą pić małą ilość alkoholu np. czerwonego wina, która sprzyja lepszemu trawieniu.

 

 

Co na to eksperci??? 

                              

            

– Zdecydowana większość kobiet nie spożywa alkoholu w trakcie ciąży, zdając sobie sprawę z tego, jak szkodliwy może być jego wpływ dla nienarodzonego dziecka. Żyjemy w czasach, w których przyszłe mamy skrupulatnie chodzą na badania, czytają fachową literaturę i przygotowują się do nowej roli, wspierane przez mężczyzn, którzy wykazują opiekuńczą postawę. Ten okres powinien być całkowicie wolny od nawet najmniejszej ilości alkoholu i mimo wysokiej świadomości, jest tutaj pole do edukacji. Niepożądane zachowania mogą wynikać np. z braku wiedzy, stereotypowego myślenia, nieumiejętności radzenia sobie z emocjami, a także… przyzwolenia społecznego. Warto więc zawsze na takie sytuacje reagować – mówi Magdalena Chorzewska, psycholog, ekspert kampanii TRZEŹWO MYŚLĘ

 

 

Duża część z nas uważa, że rodzice nie mają wpływu na to, czy i w jaki sposób będą spożywały alkohol ich dzieci. Ale jednak są osoby, które twierdzą, że dzieci powielają stereotypy wyniesione z domu. A przecież wiadomo, że dzieci w pierwszej kolejności naśladują właśnie rodziców. Jednak pomimo tego, aż 37% badanych uznało, że rodzice nie mają absolutnie żadnego wpływu na to czy ich dzieci i w jaki sposób piją alkohol.

 

 

Wiele dzieci nawet wbrew sobie naśladuje zachowania wyniesione z domu rodzinnego. Jeśli osoba dorosła pije alkohol w obecności dziecka, może ono uznać, że w takim zachowaniu nie ma niczego złego.

 

 

Pamiętajmy, że dzieci uczą się dzięki nam, więc uczmy je tylko tych dobrych rzeczy. Niech powielają ten zdrowy schemat, wolny od używek i uzależnień.

 

 

 

 

Autor: Agata Ząbek

 

Kto trzeźwo myśli??? Kto….