Sprawdź naszą politykę prywatności

O FIRMIE

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się zespołem profesjonalistów, posiadających pasję i doświadczenie w tym, co robią. Dbamy o to, aby stale się rozwijać i podnosić nasze standardy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować usługi na naprawdę wysokim poziomie. 

MENU

ADRES

14-200 Iława
ul. Gdańska 10/8

tel. 737 189 632

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Copyright 2017 | Created with WebWave

hullo wycieczki szkolne, kolonie, zielone szkoły, poznaj polskę
hullo
domeritum
25 marca 2018

Nie ma jednego wybranego sposobu, który sprawdziłby się w odniesieniu do każdego dziecka i dzięki któremu rodzice mogliby pogłębić swoją więź z dzieckiem. Wspólnie spędzany czas jest ważny na każdym etapie jego rozwoju, dlatego powinien być odpowiednio zaplanowany. W dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia jest ogromne czas jest właśnie tym, czego zaczyna nam najczęściej brakować. Wspólne przebywanie rodziny jest bardzo ważne i jeśli na pewnym etapie naszego życia zauważymy, że z jakichkolwiek powodów jest nam trudno poświęcać wystarczającą ilość czasu swojej rodzinie, a w szczególności dzieciom, konieczna jest obiektywna ocena tego, na co poświęcamy czas i z czego ewentualnie będziemy w stanie zrezygnować, aby móc być z rodziną.

 

 

Jeśli zaplanujesz – nie odkładaj na później

 

 

Czasem z różnych względów zdarza się, że wcześniej zaplanowany wyjazd lub wspólne popołudnie chcemy odłożyć na późniejszy termin lub zupełnie odwołać. Być może jest do tego bardzo ważny powód, ale możliwe, że jesteśmy akurat bardzo zmęczeni i po prostu nam się nie chce. Nie jest to dobre ani dla nas, ani tym bardziej dla dzieci, bo może kształtować w nich negatywne postawy i wzorce zachowań, takie jak np. niedotrzymywanie obietnic. Dlatego w takich sytuacjach powinniśmy starać się unikać takich zwrotów jak: nie chce mi się, mam w tym momencie coś ważniejszego do zrobienia.

 

 

Rób to co lubisz

 

 

To, w jaki sposób rodzina spędza czas powinno być uzgadniane wspólnie, wtedy każdy jest zadowolony i chętniej zgodzi się na wspólny dzień czy wieczór. Trzeba dbać o to, żeby dzieci nie zamykały się tylko w świecie swoim i swoich rówieśników, a tak bywa bardzo często, zwłaszcza z nastolatkami.

 

O ile weekendowy wyjazd jest w miarę łatwo zaplanować, to jednak z wakacjami można mieć już większe problemy, dlatego należy nauczyć się kompromisów. Nie zawsze można dostać wszystko to, czego się chce, trzeba więc ze sobą rozmawiać. Przemyśleć wszystkie za i przeciw i wybrać takie rozwiązanie, które zaspokoi wszystkie najważniejsze potrzeby każdego uczestnika dyskusji i dzięki któremu możemy spędzić jak najwięcej czasu razem. Planując wspólnie spędzany czas należy pamiętać o każdej osobie.

 

 

Nowoczesne rodziny

 

 

Dawniej było zdecydowanie mniej atrakcji dla rodzin, mogły one wyjść na spacer, wspólnie pograć w piłkę, czy wyjść na lody. Obecnie nasze możliwości są znacznie większe. Aby wspólnie spędzony czas był niezapomniany zarówno dla dzieci, jak i rodziców wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać czy wydawać mnóstwa pieniędzy. Bardzo dużo ciekawych ofert można znaleźć blisko domu.

 

 

W kinie zawsze można znaleźć bajkę lub film familijny, w każdym większym mieście jest aquapark, a w mniejszym basen. Dużo miejsc oferuje również takie atrakcje, jak np. gokarty, kręgle, ścianki wspinaczkowe, czy grę w tenisa. Takie wspólne wyjścia mogą być idealną okazją do tego, żeby wzbudzić w dziecku pasję do sportu i aktywności fizycznej. Nie możemy zapominać również o życiu kulturalnym. Obecnie wiele muzeów oraz galerii posiada specjalne wystawy i inne atrakcje przygotowane właśnie dla rodzin z dziećmi. W przypadku teatrów jest podobnie – często organizują spektakle dla dzieci na których cała rodzina może się świetnie bawić. Spędzać czas z dziećmi można więc na naprawdę wiele sposobów.

 

 

 

Autor: Agata Ząbek

Czas z dzieckiem i dla dziecka