Tego nie wiesz o alkoholu!

 

 

Nigdy nie pijesz sam

 

Według badań w każdej sekundzie na świecie 0,7% populacji znajduje się pod wpływem alkoholu. Jeśli więc w danym momencie spożywasz wysokoprocentowy trunek możesz być pewny, że razem z tobą robi to przynajmniej aż 50 milionów ludzi!

 

 

Rum do włosów

 

Fryzjerzy w XIX w. zalecali swoim klientom mycie włosów rumem, co miało dodać im blasku i poprawić ich kondycję. W sytuacji kiedy w domu zabrakło rumu można było zastąpić go brandy, jednak ona nie dawała aż tak dobrych efektów.

 

 

Alkohol a nietolerancja glutenu

 

Obecnie można zauważyć, że coraz większa część populacji cierpi na nietolerancję glutenu. Biorąc pod uwagę fakt, że niektóre alkohole produkowane są ze zbóż, muszą oni bardzo uważać przy ich wyborze, aby nie zaszkodzić swojemu przewodowi pokarmowemu.

 

 

Moc szampana

 

Ciśnienie w butelce szampana lub wina musującego jest aż trzykrotnie większe niż w oponie samochodowej (jest to mniej więcej 6 atmosfer), ponadto znajduje się w niej około 49 milionów bąbelków.

 

 

Cena picia alkoholu

 

Najwyższa cena jaką kiedykolwiek w historii zapłacono za butelkę alkoholu to 848 tys. Funtów (jest to ok. 4 miliony złotych!). Tyle właśnie kosztowała whisky Macallan Valerio Adami z 1926 r.

Alkohol jednak nie zawsze jest drogi, istnieją przecież tanie wina. W Australii wino jest tańsze niż woda! I wcale nie jest złe.

 

 

Alkohol w kosmosie

 

Alkohol obecny jest nie tylko na ziemi. Naukowcy zaobserwowali w części naszej galaktyki chmurę alkoholu o metylowego długości 463 mld kilometrów. Metanol jest to pochodna etanolu, a ten z kolei zawierają napoje alkoholowe. Skąd się tam wziął alkohol?

 

 

Alkohol nie dla każdego

 

Oczywiście każdy wie, że prawo zabrania picia alkoholu przez osoby niepełnoletnie. W Stanach Zjednoczonych granica wiekowa przesunięta jest do 21 roku życia. Ale to nie jedyne ograniczenia jakie tam obowiązują. W stanie Alaska zabronione jest podawanie alkoholu łosiom, a w Ohio rybom.

 

 

Brandy w termometrze?

 

Jeszcze do niedawna można było kupić termometry rtęciowe, których produkcja i sprzedaż jest obecnie zakazana i pewnie za kilka lat o nich zupełnie zapomnimy tak jak stało się to z pierwszymi termometrami w których temperatura mierzona była za pomocą brandy. Została ona zastąpiona rtęcią, gdyż ta zachowywała stan ciekły w większym niż alkohol zakresie temperatur.

 

 

Przekorny Bourbon

 

Nazwę Bourbon kojarzy większość osób, to jak smakuje może już niekoniecznie, ale teraz kilka słów o nazwie właśnie. Jest to amerykańska whiskey która swoją nazwę wzięła od hrabstwa Bourbon w Kentucky i o ile 95% światowego Bourbona wytwarzane jest właśnie w tym stanie, to tak naprawdę absolutnie żaden jego rodzaj nie jest wytwarzany w hrabstwie Bourbon.

 

 

Noworodek piwosz

 

W niektórych krajach Europy (m.in. w Niemczech czy Francji) w XIX w. lekarze zalecali karmiącym piersią kobietą picie piwa. Według ówczesnych uczonych dzięki temu dziecko miało otrzymywać odpowiednią porcję wartości odżywczych. Mało tego, w cale nie musiały one ograniczać się do jednej butelki!

Copyright 2017 | Created with WebWave

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

28-160 Wiślica

Jurków 71

NIP 6551907012

tel. 737 189 631

tel. 737 189 632

ADRES

MENU

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się zespołem profesjonalistów, posiadających pasję i doświadczenie w tym, co robią. Dbamy o to, aby stale się rozwijać i podnosić nasze standardy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować usługi na naprawdę wysokim poziomie. 

O FIRMIE

Sprawdź naszą politykę prywatności